Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bydgoszczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
20 kwietnia 2020
CYBER.MIL.PL – PROGRAM MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ

CYBER.MIL.PL to program realizowany przez MON, którego głównym zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa państwa i obywateli w cyberprzestrzeni.


Program składa się z czterech podstawowych filarów:
  • konsolidacja i budowa struktur cyberbezpieczeństwa;
  • edukacja, szkolenia i treningi,
  • współpraca i budowanie silnej pozycji międzynarodowej;
  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa resortowych i wojskowych sieci oraz systemów.
Minister Mariusz Błaszczak zainaugurował CYBER.MIL.PL 5 lutego 2019 r. Jest to szereg zaplanowanych działań, które pozwolą m.in. na utworzenie nowego rodzaju wojsk – Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, wykształcenie najlepszych specjalistów zajmujących się informatyką i kryptologią, którzy zasilą Siły Zbrojne RP oraz zwiększenie budżetu na realizację zadań w obszarze kryptologii, cyberbezpieczeństwa oraz rozwoju i utrzymania sieci i systemów teleinformatycznych.
 
O wszystkich przedsięwzięciach zrealizowanych dotychczas możesz przeczytać na stronie https://www.cyber.mil.pl/articles/news/.
 
Jednym z ważniejszych etapów konsolidacji struktur było powołanie Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni na bazie Narodowego Centrum  Kryptologii oraz Inspektoratu Informatyki.
 
Jeżeli chcesz podjąć pracę lub służbę wojskową w Narodowym Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, zapoznaj się z ogłoszeniami dostępnymi na stronie https://ncbc.wp.mil.pl/pl/pages/oferty-pracy-w-ncbc-2020-03-30-g/ i wyślij nam swoje CV na adres: rekrutacja@cyber.mil.pl (podając numer referencyjny oferty) lub wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie: https://www.cyber.mil.pl/kariera/ .
generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bydgoszczy
Szubińska 1
85-915 Bydgoszcz
tel. 261413537
fax. 261413385
wkubydgoszcz@ron.mil.pl

    
  • BIP